Dřevostavby a úsporní vytápění

Dřevostavba s podkrovímVýborná izolace sendvičových stěn a vysoký tepelný odpor konstrukce dřevostavby zaručuje velmi nízké tepelné ztráty domu a stejně nízká je i spotřeba energie. Náklady na vytápění rodinných domů z moderních konstrukcí na bázi dřeva s dostatečnou tloušťkou tepelné izolace jsou podle zkušeností uživatelů mnohem nižší než u domů z klasických materiálů.

Kvalitní izolace ve stěnách a stropech dřevostaveb snižují tepelné ztráty, V dřevostavbách se také lépe rozkládá teplota. Dřevostavby umožňují komfortní vytápění el kotlem, kdy spotřeba je nízká a navíc je další úspora dána levnou sazbou dodavatele elektřiny.

Dřevo dokáže vyrovnávat vlhkost v interiéru a podobné vlastnosti má také sádrokarton. V dřevostavbách je proto stabilní klima a tyto rodinné domy nabízejí ideální bydlení také pro astmatiky a alergiky. Dřevostavby mají navíc výborné tepelně izolační vlastnosti. Vyšší povrchová teplota dřeva se kladně projevuje zejména v zimě, kdy je v dřevostavbě příjemné teplo a k vytopení stačí úsporný topný systém.

Rodinné domy na klíč, stavěné moderní technologií jsou v porovnání se zděnými domy levnější už při investici do samotné výstavby.

Jejich nízká ekonomická náročnost při výstavbě nového bydlení a levný energetický provoz určují dřevostavby na klíč jako moderní trend bydlení.

Dřevostavby jsou bezpečné a je možné je stavět i v oblastech, kde lze očekávat extrémní letní teploty nebo tuhé zimy. Výhodou je i nízká hmotnost stavby a protipožární odolnost plášťů budovy. Dřevostavby Vám poskytují skutečně komfortní bydlení. Rodinný dům může mít velikost či dispoziční uspořádání jednotlivých místností podle Vašich potřeb a požadavků. Dřevo jako takové navozuje pocity pohody, přináší relaxaci a nabízejí příjemné bydlení v souladu s přírodou.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Dřevostavby a úsporní vytápění
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: zatecka