Detektor kovu je senzací posledních let

Detektivní a krimi seriály viděl nejspíše každý člověk. Ale co takhle ty pořádné dobrodružné, kdy hlavní protagonista a jeho detektor kovu objeví něco velice vzácného a roky ztraceného? Některým se to může zdát jako fikce, ale i honba za poklady nebo jen samotná záliba v hledání se stala velice oblíbeným trendem. A pokud i vás něco takového láka, pak je možná ten správný čas vybrat svou pomůcku.

K čemu detektor slouží?

Že detektor kovu dokáže reagovat na kov, asi není potřeba nikomu vysvětlovat. Věděli jste ale, že jeho úplně první verze byla vyvinuta v roce 1960? Tehdy se používala hlavně pro těžbu nebo pro detekci pozemních min či odhalování zbraní (nejvíce na letištích). Později se začal využít také na poli archeologie k hledání pokladů a pozůstatků po našich předcích. Lov na poklady se stal velkým fenoménem a dnes už se čím dál více nadšenců vypravuje do přírody nebo starých ruin, aby zde hledali to dosud nenalezené. Možná za to mohou právě zmiňované hollywoodské filmy, ale tyto šikovné pomůcky se staly opravdu populární.

Hodně muziky za dobré peníze

Standardně se dá obyčejný, univerzální detektor kovu sehnat za necelé dva tisíce korun. Do začátku je vždy lepší neinvestovat hodně peněz, protože se přirozeně může stát, že vás chuť do nového hobby opustí a vy skončíte se strojem za x tisíc, nečinně pohozeným v garáži. Na internetu lze najít spoustu testů, které porovnávají nejen podle kvality, ale i ceny.

Jaký si vybrat?

Před samotnou koupí detektoru kovu je důležité si rozmyslet, k čemu jej vlastně budete potřebovat. Pokud ale žádnou konkrétní představu nemáte, pak je dobré zvolit ten univerzální. V případě, že máte ideu, zaměřte se na konkrétní typy, kterých je dnes k dostání hned několik, stačí jen pár kliků online. Jestliže si s výběrem nebudete jistí, nebojte se obrátit na zkušené odborníky.

Dnes existuje již řada firem, které vám s vaší volbou rádi pomohou.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Detektor kovu je senzací posledních let
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR