Výroba etiket má delší historii, než by vás možná napadlo

Etikety – tak obyčejná věc, bez které bychom se dnes už ale neobešli. Představte si, že před několika desítkami (možná i stovkami) let, byste museli každou jednu jedinou etiketu vyrobit ručně, bez pomoci dnešních technologií a nalepit jí na všechny požadované produkty. Pouhá představa působí zdlouhavě a nudně. Výroba etiket od svých začátku ušla poměrně dlouhou a zajímavou cestu, než se dostala tam, kde je dnes.

Díky patří lékařům

Výroba etiket a její samotný vznik se už nějaký ten pátek připisuje jako zásluha doktorů. Víte proč? Protože právě oni je používali k tomu, aby mohli snadněji rozlišit své léky a chemické prvky bez toho, aby muselo nedopatřením dojít k nečekaným problémům. Počátek těchto lékárnických pomůcek se datuje do sedmnáctého století.

V této době se začaly postupně rozšiřovat od lékárníků ke spoustě dalších prodejcům. Při tvorbě těchto etiket se v tehdejší době používal pouze a jen lis na papír. S jeho příchodem se značně zvedla poptávka a také se zrychlila výroba. V dnešní době už je výroba těchto pomocníků mnohem dál a většinu práce za vás odvedou špičkové stroje.

Tak jak ji známe dnes

Výroba etiket se naplno rozjela v osmnáctém století, kdy spatřil světlo světa stroj na výrobu papíru, díky čemu se i zvedl zájem veřejnosti. Netrvalo to tak dlouho a na trh se vypravily úplně nové kousky s barevnými vzory, popisky a s chytlavými nápisy. Postupem času se tento nový přídavek stal součásti etiket jako takových. O pár let později je následovaly jejich samolepící verze, a to konkrétně v roce 1935, ve Spojených státech amerických, odkud postupem času putovaly do celého světa, až se dostaly i k nám.

Etikety jsou čím dál žádanější

V dnešní době už výroba etiket funguje úplně jinak a mnohem rychleji. Veškerou práci za vás vykonávají chytré, moderní stroje, která vám v několika minutách vytvoří stovky, ne-li tisíce nových kousků.

S jistotou se tedy dá říct, že etiketám ještě rozhodně neodzvonilo, a právě naopak před sebou mají velice zářnou budoucnost.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Výroba etiket má delší historii, než by vás možná napadlo
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR