Paletizační vidle

Palety jsou v dnešní době asi nejoblíbenějším způsobem přepravy jakéhokoliv zboží, neboť se na nich dá převážet prakticky cokoliv. Jednoduše stačí zboží nebo stavební materiál naskládat na sebe a ovinout pevnou fólií, která zabrání vyvalení. Takto naložená paleta ovšem bude vážit opravdu hodně, a proto by mohl být problém s jejich manipulací.

Koupit nebo pronajmout?

Paletové vidle v kombinaci se smykovým nakladačem nebo vysokozdvižným vozíkem jsou ideálním nástrojem, jak s těžkými paletami manipulovat. Pro někoho by se ovšem paletové vidle mohly zdát příliš drahé, a proto si je můžete i pronajmout. My bychom však doporučili jejich vlastní pořízení, protože se vám investované prostředky velice rychle vrátí. Oceníte jejich obrovskou nosnost, která činí až 2 tuny, což rozhodně není málo.

Které paletizační vidle si pořídit?

Jestliže začnete pátrat po různých paletových vidlích, pak zjistíte, že existuje hned několik typů. Od těch obyčejných, až po špičkové nástroje, se kterými je radost pracovat. Kvalitní paletizační vidle by měly disponovat nastavitelnou roztečí mezi vidlemi a také ochranným rámem. O něj se těžší paleta opře a nebude tak při přepravě hrozit její vyvalení nebo dokonce převrácení smykového nakladače.

Bude paleta v bezpečí?

Zejména pokud budete přepravovat cennější zboží, budete jako na trní, zda se paletě při transportu nic nestane. Pneumatiky Galaxy však zajistí dobrou adhezi smykového nakladače, díky čemuž jej bude možné daleko lépe ovládat. Celá otázka bezpečnosti pak bude spočívat v rukou operátora, který s paletovými vidlemi musí zacházet velice jemně. Některé paletizační vidle umožňují i příčné posunutí do strany, takže dostanete danou paletu na své místo o mnoho snáz.

Až se příště budete rozčilovat, že nemůžete pohnout s těžkou paletou, tak vyzkoušejte paletové vidle připojené na smykový nakladač. S touto kombinací se skladování a přeprava čehokoliv stane hračkou.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Paletizační vidle
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR